Prawnicy ostrzegają, że tweety Bitcoin Elona Muska mogą przyciągnąć gniew SEC

Według prawników szalejąca aktywność Elona Muska na Twitterze może doprowadzić go do gorącej wody w SEC.

Doradcy prawni ostrzegli, że dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, może zostać zbadany przez amerykańską Komisję Bezpieczeństwa i Giełd w związku z jego działalnością w mediach społecznościowych i publicznymi wypowiedziami na temat Bitcoina.

W poniedziałek 8 lutego Tesla ogłosił w raporcie SEC, że kupił bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów i wkrótce zacznie akceptować płatności BTC. Wkrótce ceny aktywów poszybowały w górę do nowego rekordowego poziomu nieco ponad 48 000 USD.

Partner w Linklaters i były szef oddziału wydziału egzekwowania SEC, Doug Davison, powiedział brytyjskiej gazecie Telegraph :

„Nie byłoby zaskoczeniem – biorąc pod uwagę skupienie się na tweetach dyrektora naczelnego, cenach Bitcoin Profit i ostatnich dramatycznych ruchach rynkowych – gdyby SEC zadawała pytania dotyczące faktów i okoliczności tutaj”,

Były wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego, Vitor Constâncio, powtórzył zdanie, stwierdzając, że „SEC się tym zajmie”,

SEC i Commodity Futures Trading Commission mają możliwość prowadzenia dochodzeń w przypadku podejrzenia manipulacji na rynku

Musk wielokrotnie wypowiadał się na Twitterze o Bitcoin i DOGE, co przyczyniło się do wzrostu aktywności Bitcoin na platformie mediów społecznościowych do najwyższego poziomu.

Bitcoin wzrósł o 20% pod koniec stycznia po tym, jak Musk dodał #Bitcoin do swojego biografii na Twitterze i napisał na Twitterze „Z perspektywy czasu to było nieuniknione”, a pod koniec grudnia opublikował wyraźny mem sugerujący, że był mocno kuszony, aby kupić Bitcoin .

Nie ma wątpliwości, że publiczny wypad Tesli na Bitcoin przyczynił się do tego ostatniego wzrostu cen, a wpływowe tweety Muska na temat kryptowalut do 46,5 miliona obserwujących również mogą poruszać rynki.

Obecnie nadal szylinguje Dogecoina tym ostatnim tweetem 10 lutego, w którym stwierdza, że ​​kupuje aktywa. Liczba DOGE wzrosła o 13% po tym konkretnym tweecie kilka godzin temu.